Miasto w płomieniach

Miasto w płomieniach

23 lutego 2022 miała miejsce premiera mojej najnowszej książki „Miasto w płomieniach”. Przy jej tworzeniu korzystałam z wielu źródeł, zarówno z opracowań historycznych, jak i opublikowanych wspomnień osób, które przeżyły oblężenie Festung Breslau, oraz wspomnień niepublikowanych. W tym miejscu jeszcze raz dziękuję za wszystkie wskazówki, rady i namiary na źródła – bez tej pomocy książka nie byłaby tak dobra. Poniżej zostawiam opis z okładki:

NIEBO NAD MIASTEM MA KOLOR KRWAWEJ CZERWIENI, KIEDY MATHILDE ROZPOCZYNA WĘDRÓWKĘ PRZEZ PIEKŁO.

Wielkanoc 1945 roku. Od prawie dwóch miesięcy pierścień oblężenia zaciska się wokół Festung Breslau. Miasto zmienia się w ocean płomieni, a życie ocalałych ludzi przenosi się do piwnic.
Dwudziestopięcioletnia Mathilde Jansen wbrew zdrowemu rozsądkowi postanawia przedrzeć się do swojego dawnego mieszkania po drugiej stronie Odry, co oznacza niemal pewną śmierć. Dlaczego decyduje się na tak dramatyczny krok? Co ukrywa?
Nikt nie wie, że droga przez miasto oznacza dla niej osobiste rozliczenie. Z każdą godziną stopniowo
wychodzą na jaw kolejne tajemnice.

Zapraszam serdecznie, drodzy Czytelnicy. Powieść znajdziecie w każdej większej księgarni zarówno w wersji papierowej, jak i elektronicznej.