O mnie

O mnie

Ludzie po czterdziestce robią różne dziwne rzeczy. Jedni po raz pierwszy skaczą ze spadochronem, inni pokonują swój pierwszy maraton, a jeszcze inni zaczynają pisać książki. Ja jestem w tej ostatniej grupie (choć nie wykluczam skoku ze spadochronem, ale to może, jak stuknie mi pięćdziesiątka).

Charakter moich książek – podobnie jak mój własny – zmieniał się w czasie. Tematykę obyczajową, zarówno w ujęciu komediowym, jak i bardziej refleksyjnym oraz komedie z wątkiem kryminalnym porzuciłam na rzecz opowieści mocno osadzonych w realiach historycznych, konkretnie dotyczących przedwojennego i wojennego Breslau oraz powojennego Wrocławia. Czytelnikom podoba się lekkie pióro i poczucie humoru, ale też dar obserwacji społeczeństwa czy też zaproszenie do autorefleksji.

Co jeszcze?

Od urodzenia mieszkam we Wrocławiu. Im więcej mam lat, tym na mniej się czuję. Na co dzień jestem analitykiem w jednym z banków. Razem z mężem wychowuję trzy córki, ale do naszej rodziny zalicza się też horda rybek akwariowych oraz trzy ptaszniki: Matylda (ptasznik z gatunku grammostola pulchra – słodziak, serio!), Celinka (brachypelma hamorii – przepiękne ubarwienie!) oraz Basia (tliltocatl albopilosus – oaza spokoju, puchata kulka). Od wielu lat pasjonuję się astronomią i choć znam się na tym wilk na gwiazdach, w najmniejszym stopniu nie gasi to mojego entuzjazmu. Z upodobaniem fotografuję miasto zarówno telefonem, jak i lustrzanką (wszak najlepszy aparat to ten, który akurat ma się przy sobie). Moje zdjęcia Wrocławia pojawiały się na niejednej wystawie, ostatnio w Katowicach w Filii nr 16 MBP przy ulicy Wajdy 12.

Na Facebooku prowadzę swoją stronę autorską: kliknij i zobacz.

Na Instagramie mam swój profil pisarski – @malwinaferenz , na którym pokazuję Wam mój Wrocław, miasto takie, jakie ja je widzę i jakie zagościło na kartach moich książek. Jeśli chcecie wiedzieć, gdzie mieszkał dany bohater, gdzie toczyła się akcja, jak wyglądała okolica, w której wydarzyło się to i owo – koniecznie zajrzyjcie na mój Instagram. Pamiętajcie, jestem z Wrocka. To widać, słychać i czuć 😉

Dotychczas ukazały się następujące książki:

„Pora na miłość” (maj 2018) – wydawnictwo Filia

„Anioły do wynajęcia” (styczeń 2019) – wydawnictwo Filia

„Życie pełne barw” (kwiecień 2019), pierwszy tom z cyklu „Neon Café” – wydawnictwo Czwarta Strona.

„Dni wypełnione słońcem” (październik 2019), drugi tom cyklu „Neon Café” – wydawnictwo Czwarta Strona

„Poranki o zapachu kawy”, trzeci tom cyklu „Neon Café” – wydawnictwo Czwarta Strona (styczeń 2020)

„Na miłość boską!”, komedia kryminalna (luty 2020) – wydawnictwo Filia

„Miłość z odzysku”, komedia romantyczna – wydawnictwo Filia (lipiec 2020) – uwaga, wyłącznie jako ebook i audiobook

„Szpital na peryferiach”, komedia z wątkiem kryminalnym (premiera 09.09.2020) – wydawnictwo Filia

Brulion” – powieść z akcją osadzoną w Breslau w latach 1936-1938 (kwiecień 2021) – wydawnictwo Filia

„Miłość z odzysku”, forma papierowa ze zmienioną okładką (dołączyła do ebooka i audiobooka obecnych na rynku od 2020 roku) – premiera 23 czerwca 2021 – wydawnictwo Filia

„Miasto w płomieniach” – powieść z fabułą osadzoną w czasie oblężenia Festung Breslau (premiera: 23.02.2022) – wydawnictwo Filia

Gdzie można kupić moje książki?

Och, to łatwe. Właściwie we wszystkich znaczących księgarniach internetowych, w księgarniach „stacjonarnych„. Wszystkie książki dostępne są w wersjach papierowych, elektronicznych (epub, mobi) oraz jako audiobooki. „Życie pełne barw”, „Dni wypełnione słońcem” oraz „Poranki o zapachu kawy” znajdziecie na Storytel.pl.

Cóż, witaj zatem w moim świecie, drogi Czytelniku. Tworzę dobre opowieści. Będzie mi niezwykle miło, jeśli w nich zakosztujesz.

Autorką zdjęcia jest Joanna Witek (na Instagramie: @postindustrialna)