O mnie

O mnie

Ludzie po czterdziestce robią różne rzeczy. Jedni po raz pierwszy skaczą ze spadochronem, inni pokonują swój pierwszy maraton, a jeszcze inni piszą książki. Ja jestem w tej ostatniej grupie (choć nie wykluczam skoku ze spadochronem, ale to może, jak stuknie mi pięćdziesiątka).

Piszę książki o tematyce obyczajowej, popełniłam dwie powieści zakwalifikowane przez czytelników do komedii kryminalnych, ale ponieważ nie znoszę szufladkowania i etykietek, sięgam po różną tematykę, formy i style. Czytelnikom podoba się lekkie pióro, poczucie humoru, ale też dar obserwacji społeczeństwa czy też zaproszenie do autorefleksji.

Co jeszcze?

Od urodzenia mieszkam we Wrocławiu. Im więcej mam lat, tym na mniej się czuję. Na co dzień pracuję w jednym z banków. Razem z mężem wychowuję trzy córki, ale do naszej rodziny zalicza się też piętnastoletnia (już!) suczka Luka, horda rybek akwariowych oraz od niedawna pajęczyca Matylda (ptasznik z gatunku grammostola pulchra – słodziak, serio!). Od wielu lat pasjonuję się astronomią (zwłaszcza ewolucją gwiazd, typami galaktyk, egzoplanetami, ale nie tylko) oraz fotografią mobilną. Moje zdjęcia Wrocławia pojawiały się na niejednej wystawie. Jestem niereformowalną optymistką.

Na Facebooku prowadzę swoją stronę autorską: kliknij i zobacz.

Na Instagramie mam swój profil pisarski – @malwinaferenz , na którym pokazuję Wam mój Wrocław, miasto takie, jakie ja je widzę i jakie zagościło na kartach moich książek. Jeśli chcecie wiedzieć, gdzie mieszkał dany bohater, gdzie toczyła się akcja, jak wyglądała okolica, w której wydarzyło się to i owo – koniecznie zajrzyjcie na mój Instagram. Pamiętajcie, jestem z Wrocka. To widać, słychać i czuć 😉

Dotychczas ukazały się następujące książki:

„Pora na miłość” (maj 2018) – wydawnictwo Filia

„Anioły do wynajęcia” (styczeń 2019) – wydawnictwo Filia

„Życie pełne barw” (kwiecień 2019), pierwszy tom z cyklu „Neon Café” – wydawnictwo Czwarta Strona.

„Dni wypełnione słońcem” (październik 2019), drugi tom cyklu „Neon Café” – wydawnictwo Czwarta Strona

„Poranki o zapachu kawy”, trzeci tom cyklu „Neon Café” – wydawnictwo Czwarta Strona (styczeń 2020)

„Na miłość boską!”, komedia kryminalna (luty 2020) – wydawnictwo Filia

„Miłość z odzysku”, komedia romantyczna – wydawnictwo Filia (lipiec 2020) – uwaga, wyłącznie jako ebook i audiobook

„Szpital na peryferiach”, komedia z wątkiem kryminalnym (premiera 09.09.2020) – wydawnictwo Filia

Brulion” – powieść z akcją osadzoną w Breslau w latach 1936-1938 (kwiecień 2021) – wydawnictwo Filia

W przygotowaniu

„Miłość z odzysku”, forma papierowa ze zmienioną okładką – premiera 7 lipca 2021 – wydawnictwo Filia

Gdzie można kupić moje książki?

Och, to łatwe. Właściwie we wszystkich znaczących księgarniach internetowych, w księgarniach „stacjonarnych„. Można kupić zarówno wersję papierową, jak i ebook, a „Anioły do wynajęcia”, „Porę na miłość”, „Na miłość boską”, „Miłość z odzysku” oraz „Szpital na peryferiach” dodatkowo jako audiobook.

Cóż, witaj zatem w moim świecie, drogi Czytelniku. Tworzę dobre opowieści. Będzie mi niezwykle miło, jeśli w nich zakosztujesz.